Ar tu gyveni savo gyvenimą, ar tai tave gyvena? Ar pasirinki plaukti su gyvenimo banga ar pasiduodi jos būti mėtomas. Kas jeigu galėtum prabusti kiekvieną rytą su noru keltis, ir kas jeigu tai taptų tavo defaultas? Viskas prasideda su noriu keistis, kad pasaulis neturėtų keistis, kad galėtum gyventi svajonių gyvenimą. Su Savi-transformacijos praktika, visa tai yra įmamona.
Savi-transformacijos praktika (STP) – tai individuali arba grupinė praktika, skirta paversti išeikvojantį gyvenimo būdą tokiu, kuris įgalina ir skatina pozityviai interpretuoti gyvenimo situacijas, kurios anksčiau kėlė kančią ir stresą. STP principai ir metodai paremti ant koučingo, neurolingvistinio programavimo ir hipnozės. Kiekviena iš šių mokyklų sutampa viena su kita ir siūlo unikalius būdus, kaip pakeisti mūsų gyvenimą iš vidaus, su prielaidą, kad mūsų kūno fizinė būsena yra susipynusi su mūsų mintimis ir emocijomis. Jei galime pakeisti mąstymą, galime pakeisti savo emocijas ir fizinę sveikatą. Turint noro keistis, visa tai yra įveikiama!
Savi-transformacijos praktika tau, jei nori pradėti kaifuoti savo kasdieniniu gyvenimu, vietoje to, kad gyventi tik, kad išgyventi. Nepakeisi pasaulio nepakeitęs savęs, jog kokia prasmė laukti kol išorė pasikeis, kad galėti gyventi savo geriausią gyvenimą. Kad tai galėtų atsitik tu turi priimti atsakomybę už visą tai kas vyksta ir, ką neši savo gyvenime. Kai kaltiname aplinkybės už mums duotos partijos, mes atsisakome galią pasikeisti, užtat atsakomybės priėmimas yra būtina sąlyga.
- Kokia alternatyva, jei liksi ten, kur esi, ir nieko nedarysi? Atsek šį klausimą iki logiškos pabaigos. Galų gale mes visi mirsime. Klausimas tada, kaip išnaudosi likusį laiką čia? Ar nori tęsti toliau šia trajektorija, ar nori žengti pirmąjį žingsnį link gyvenimo, kuriame kaifuoji atsibusti kiekvieną rytą? Savi-transformacijos praktika yra atgaivinimas, skirtas bejėgiškam gyvenimui.
- Galima paklausti, kodėl STP vietoje psichoterapijos ar tik koučingo? Tradicinės terapijos skiria daugumą laiko gilinant į žmogaus praeitį, kad diagnozuoti kuo tu sergi ir išmokti, kodėl sergi. Tai dažnai neduoda tinkamų įrankių, kaip nebesirgti.
- O kas jeigu pamatytum save ne kaip ligota o kaip žmogus, kuris profesionaliai išmoko kaip galvoti mintimis, kurie sukuria baimę, stresą ir, kitas neigiamas emocijas. Jeigu taip pamatytum, kodėl negali išmokti sveikai mąstyti? Kai priimi atsakomybė už save, nėra tam atsakymo – aš galiu, tu gali, visi gali.
- Kai tiki, kad gali pasikeisti, kam švaistyti laiko grįžtant į praetį, kai gali pradėti kurti savo norimą ateitį. Yra tam tikros vietos, kur naudinga grįžti į praeitį, su priežastimi perrašyti savo istorija ar atrasti senai pamirštus resursus, kuriuos turėjai bet dauguma metodų tiesiog sugražina į senas žaizdas be jokių įrankių, ką daryti su tuo. Ir jei išeina pašalinti nenorimas ligas, jei nežinai su, kuo nori iškeisti, kitos ligos užpildys tuštumą.
- Su koučingo metodais, galime apibrėžti tavo norima ateitį, bet kartais reikia kažko daugiau, kad pasiekti pasąmonę, kur slypi mūsų programos, išmoktos iš tėvų ir kitų mūsų aplinkose. Štai čia NLP ir hipnozė užpildo spragas, kad perprogramuotų tavo pasaulio interpretavimo būdą, kad išorinis pasaulis neturėtų keistis, kad TU galėtum transformuotis.
Kaip veikia STP?
Kaip vedlys, mano pareiga yra išmokyti tave transformuoti save, todėl vadinasi, Savi-transformacijos praktika. Dirbdamas su tavimi ir mokydamas tave taip, kad tau manęs nebereikėtų. Kai žinosi, kaip užduoti sau tinkamus klausimus, išmoksi įžvelgti akląsias vietas, kurios sukelia tau nusivylimą ir trintį. Štai procesas:
- Savi-transformacijos praktika prasideda nuo paprasto klausimo – „Ko aš noriu?“ Pradedame nuo dabarties ir judame link ateities. Ką nori jausti dabar, vietoj to, ką jauti?
- Kai atsakai į tą klausimą, atsakyk į „Kodėl aš to noriu?“ Ir į tą klausimą, „Kodėl“ ir į tą „Kodėl“ iki kol negali toliau. Jei nežinai, kodėl tu to nori, tai ant ko pagrįstas tavo noras, todėl šis žingsnis yra labai svarbus.
- Po to įvertiname, kur esi, savo norimos ateities atžvilgio? Kokius įgūdžius ir patirtis turi, kuriuos gali panaudoti ir, kas tave stabdo? Čia irgi susipažiname su tavo ribojančiais įsitikinimais.
- Tada mes transformuojamės! Kai aiškiai matome, kur esi ir kur eini, įveikiame kliūtis tarp tavęs ir tavo tikslo. Išplėsdami tavo perspektyvą taikydami daugybę metodų, tokių kaip refreimingą, paversime tavo naštas stiprybėmis. Kiti lengvai išmokami metodai, kaip submodalitetai, gali padėti staigiai pakeisti savo asociacijas, kad pavyzdžiui norimos ydos taptų nenorimos ir atvirkščiai. Kai įvaldai, kaip interpretuoti savo praeitį ir dabartį tu įgalini save galėti vairuoti savo gyvenimą, vietoj to, kad tave vežtų.
- Kai matai kelią į priekį, girdi palaikantį vidinį balsą ir jauti galią pakeisti savo gyvenimą, mes baigiame nustatydami sekantį žingsnį į priekį. Kokį mažą pakeitimą gali įgyvendinti dabar, kuris priartins tave prie norimo tikslo? Kokie pokyčiai turės didžiausią įtaką? Kai žengsi pirmąjį žingsnį, pajausi dopaminą, kuris tavo kūnui duos signalą – tęsk!
- Nuo to viskas įgauna pagreitį, kol dabartinio gyvenimo situacija bus matoma kaip dovana, kuri paskatino tave augti.